500 mg antidol

Figyelem! Ennek a gyógyszernek különösen nemkívánatos interakciója lehet az alkohollal! További részletek.

Felhasználási javallatok

Fertőző betegségekkel társuló lázas szindróma; fájdalom szindróma (enyhe és közepesen súlyos): arthralgia, myalgia, neuralgia, migrén, fogfájás és fejfájás, algodismenorrhoea.

Lehetséges analógok (helyettesítők)

Hatóanyag, csoport

Dózisforma

Kapszulák, pezsgőpor oldatos szájon át történő alkalmazáshoz [gyermekek számára], infúziós oldat, oldat orális beadáshoz [gyermekek számára], szirup, rektális kúpok, rektális kúpok [gyermekeknek], szuszpenzió orális alkalmazáshoz, szuszpenzió

Ellenjavallatok

Túlérzékenység, újszülött periódus (legfeljebb 1 hónap). Óvatosan. Vese- és májelégtelenség, jóindulatú hiperbilirubinémia (beleértve a Gilbert-szindrómát), vírusos májgyulladás, alkoholos májkárosodás, alkoholizmus, terhesség, szoptatás, időskor, korai csecsemő (legfeljebb 3 hónap), glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz-hiány; diabetes mellitus (sziruphoz).

Hogyan kell használni: adagolás és a kezelés menete

Belül, nagy mennyiségű folyadékkal, étkezés után 1-2 órával (az evés után azonnal bevéve késlelteti a hatás kezdetét).

Felnőttek és 12 évesnél idősebb serdülők (testtömeg 40 kg felett) egyszeri adag - 500 mg; maximális egyszeri adag - 1 g. A kinevezés sokasága - naponta legfeljebb 4 alkalommal. A maximális napi adag 4 g; a kezelés maximális időtartama 5-7 nap. Károsodott máj- vagy vesefunkciójú, Gilbert-szindrómás betegeknél, idős betegeknél csökkenteni kell a napi adagot, és növelni kell az adagok közötti intervallumot.

Gyermekek: a maximális napi adag 6 hónapos (legfeljebb 7 kg) gyermekek számára - 350 mg, legfeljebb 1 év (10 kg-ig) - 500 mg, legfeljebb 3 év (15 kg-ig) - 750 mg, legfeljebb 6 éves (22 kg-ig) ) - 1 g, 9 éves korig (30 kg-ig) - 1,5 g, 12 éves korig (40 kg-ig) - 2 g. Szuszpenzió formájában: 6-12 éves gyermekek - egyenként 10-20 ml (5 ml - 120 mg), 1-6 évesek - 5-10 ml, 3-12 hónapok - 2,5-5 ml. Az 1-3 hónapos gyermekek adagját egyedileg határozzák meg. A kinevezés sokasága - naponta négyszer; az egyes adagok közötti intervallum legalább 4 óra.

A kezelés maximális időtartama orvossal való konzultáció nélkül 3 nap (lázcsillapítóként szedve) és 5 nap (fájdalomcsillapítóként)..

Rektálisan. Felnőttek - 500 mg naponta 1-4 alkalommal; a maximális egyszeri adag 1 g; maximális napi adag - 4 g.

12-15 éves gyermekek - 250-300 mg naponta 3-4 alkalommal; 8-12 évesek - 250-300 mg naponta háromszor; 6-8 évesek - 250-300 mg naponta 2-3 alkalommal; 4-6 évesek - 150 mg naponta 3-4 alkalommal; 2-4 évesek - 150 mg naponta 2-3 alkalommal; 1-2 év - 80 mg naponta 3-4 alkalommal; 6 hónaptól 1 évig - 80 mg naponta 2-3 alkalommal; 3 hónaptól 6 hónapig - 80 mg naponta kétszer.

farmakológiai hatás

Nem narkotikus fájdalomcsillapító, elsősorban a központi idegrendszerben blokkolja a COX1-et és a COX2-t, befolyásolva a fájdalom és a hőszabályozás központjait. A gyulladt szövetekben a sejtes peroxidázok semlegesítik a paracetamol COX-ra gyakorolt ​​hatását, ami megmagyarázza a gyulladáscsökkentő hatás szinte teljes hiányát. A Pg szintézisét gátló hatás hiánya a perifériás szövetekben a víz-só anyagcserére (Na + és vízvisszatartás) és a gyomor-bélrendszer nyálkahártyájára gyakorolt ​​negatív hatás hiányát okozza..

Mellékhatások

A bőr részéről: bőrviszketés, bőrkiütés a bőrön és a nyálkahártyákon (általában erythematous, urticaria), angioödéma, exudatív multiforme erythema (beleértve a Stevens-Johnson szindrómát), toxikus epidermális necrolysis (Lyell-szindróma).

A központi idegrendszer oldaláról (általában nagy adagok bevétele esetén alakul ki): szédülés, pszichomotoros izgatottság és dezorientáció.

Az emésztőrendszerből: hányinger, epigasztrikus fájdalom, a "máj" enzimek fokozott aktivitása, általában sárgaság kialakulása nélkül, hepatonecrosis (dózisfüggő hatás).

Az endokrin rendszerből: hipoglikémia, egészen hipoglikémiás kómáig.

A vérképzés oldaláról: vérszegénység, szulfhemoglobinémia és methemoglobinémia (cianózis, légszomj, szívfájdalom), hemolitikus vérszegénység (különösen glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz hiányban szenvedő betegek számára). Hosszú távú alkalmazás nagy dózisokban - aplasztikus vérszegénység, pancytopenia, agranulocytosis, neutropenia, leukopenia, thrombocytopenia.

A vizeletrendszerből: (nagy dózisok bevételekor) - nephrotoxicitás (vese kólika, interstitialis nephritis, papilláris nekrózis). Túladagolás. Tünetek (akut túladagolás a paracetamol bevétele után 6-14 órával alakul ki, krónikus - 2-4 nappal az adag túllépése után) akut túladagolás: gyomor-bélrendszeri rendellenességek (hasmenés, csökkent étvágy, hányinger és hányás, hasi diszkomfort és / vagy fájdalom gyomor), fokozott izzadás.

A krónikus túladagolás tünetei: hepatotoxikus hatás alakul ki, amelyet általános tünetek (fájdalom, gyengeség, gyengeség, fokozott izzadás) és specifikus, jellegzetes májkárosodás jellemez. Ennek eredményeként hepatonecrosis alakulhat ki. A paracetamol hepatotoxikus hatását bonyolíthatja a máj encephalopathia (gondolkodási rendellenességek, központi idegrendszeri depresszió, stupor), görcsök, légzési depresszió, kóma, agyi ödéma, hipokoaguláció, DIC-szindróma, hipoglikémia, metabolikus acidózis, aritmia, összeomlás kialakulása. A károsodott májfunkció ritkán villámgyorsan fejlődik, és veseelégtelenség (vese tubuláris nekrózis) bonyolíthatja.

Kezelés: az SH-csoportok donorjainak és a glutation szintézisének prekurzorainak - metionin a túladagolás után 8-9 órával és az N-acetil-cisztein - bevezetése 12 óra elteltével. További terápiás intézkedések (metionin további adagolása, N-acetil-cisztein intravénás beadása) szükségességét a a paracetamol vérkoncentrációjától, valamint a bevétele után eltelt időtől függően.

Különleges utasítások

Folyamatos lázas szindróma esetén a paracetamol 3 napnál hosszabb ideig tartó alkalmazása és a fájdalom szindróma 5 napnál hosszabb ideje esetén orvos konzultációra van szükség.

Az alkoholos hepatosisban szenvedő betegeknél nő a májkárosodás kialakulásának kockázata.

Torzítja a laboratóriumi vizsgálatokat a plazma glükóz és húgysav mennyiségi meghatározásában.

A hosszú távú kezelés során ellenőrizni kell a perifériás vér képét és a máj funkcionális állapotát..

A szirup 0,06 XE szacharózt tartalmaz 5 ml-ben, amelyet figyelembe kell venni a diabetes mellitusban szenvedő betegek kezelésekor.

Kölcsönhatás

Csökkenti az urikozurikus gyógyszerek hatékonyságát.

A paracetamol nagy dózisban történő egyidejű alkalmazása fokozza az antikoaguláns gyógyszerek hatását (a prokoaguláns faktorok szintézisének csökkenése a májban).

A máj mikroszomális oxidációjának induktorai (fenitoin, etanol, barbiturátok, rifampicin, fenilbutazon, triciklusos antidepresszánsok), az etanol és a hepatotoxikus gyógyszerek fokozzák a hidroxilezett aktív metabolitok termelését, ami kis túladagolás esetén is súlyos mérgezés kialakulását teszi lehetővé..

A barbiturátok hosszú távú alkalmazása csökkenti a paracetamol hatékonyságát.

Az etanol hozzájárul az akut hasnyálmirigy-gyulladás kialakulásához.

A mikroszomális oxidáció gátlók (beleértve a cimetidint) csökkentik a hepatotoxikus hatások kockázatát.

A paracetamol és más NSAID-ok hosszú távú együttes alkalmazása növeli a "fájdalomcsillapító" nephropathia és a vese papilláris nekrózisának kialakulásának kockázatát, a végstádiumú veseelégtelenség kialakulását..

Nagy dózisú paracetamol és szalicilátok együttes hosszú távú alkalmazása növeli a vese- vagy hólyagrák kockázatát.

A Diflunisal 50% -kal növeli a paracetamol plazmakoncentrációját - ez a hepatotoxicitás kialakulásának kockázata.

A mielotoxikus gyógyszerek fokozzák a gyógyszer hematotoxicitásának megnyilvánulásait.

500 mg antidol

Terápiás javallatok
Gyógyszerek 500 pezsgő granulátum használható:

Lázcsillapítóként: lázas betegségek, például influenza, kiütés, betegség, akut légzőrendszer stb. Tüneti kezelése.

Fájdalomcsillapítóként: fejfájás, neuralgia, myalgia és más, közepesen súlyos, különböző eredetű fájdalmas megnyilvánulások

Adagolás és alkalmazás módja
Fontos, hogy a gyermekek tartsák be a testtömegüknek megfelelő adagot, majd válasszák ki a megfelelő készítményt. Testtömeg szerinti életkor szerint, tájékoztatásként feltüntetve. Három hónapos korig sárgaság esetén az egyszeri orális adagot csökkenteni kell.

Felnőtteknél az orális adagolás maximális dózisa 3000 mg, rektálisan napi 4000 mg paracetamol. Az orvosnak 3 egymást követő napon túl fel kell mérnie a kezelés szükségességét. A gyógyszerek adagolási rendje a testtömeg és az alkalmazás módja szerint a következő:

26 és 40 kg közötti (kb. 8 és 13 év közötti) gyermekek: egyszerre 1 tasak, szükség esetén 6 óra elteltével meg kell ismételni, napi 4 etetés túllépése nélkül.

41-50 kg súlyú fiúk (kb. 12-15 év): egyszerre 1 tasak, szükség esetén 4 óra elteltével meg kell ismételni, napi 6 étkezés túllépése nélkül.

50 kg-nál nagyobb súlyú gyermekek (kb. 15 év felett): 1 tasak egyszerre, szükség esetén 4 óra elteltével meg kell ismételni, napi 6 etetés túllépése nélkül.

Felnőttek: 1 tasak egyszerre, szükség esetén 4 óra elteltével megismételhető, legfeljebb napi 6 étkezés. Súlyos fájdalom vagy magas láz esetén 2 500 mg-os tasakot kell megújítani, ha szükséges, legalább 4 óra elteltével.

A készítmény hatóanyagával vagy bármely segédanyagával szembeni túlérzékenység

Súlyos hemolitikus vérszegénységben szenvedő betegek (ez az ellenjavallat nem vonatkozik az 500 feletti orális tömegekre)

Súlyos hepatocelluláris elégtelenség (ez az ellenjavallat nem vonatkozik a szájüreg formációira 500 mg-tól).

Különleges utasítások
Ritka allergiás reakciók esetén az adagot fel kell függeszteni, és megfelelő kezelést kell kialakítani. Óvatosan használja krónikus alkoholizmus, túlzott alkoholfogyasztás (naponta 3 vagy több alkoholos ital), étvágytalanság, bulimia vagy cachexia, krónikus alultápláltság (alacsony máj glutationtartalmú), kiszáradás, hipovolémia esetén.

A paracetamolt körültekintően kell alkalmazni enyhe vagy közepesen súlyos hepatocelluláris elégtelenségben (beleértve Gilbert-szindrómát), súlyos májelégtelenségben (Child-Pugh> 9), akut hepatitisben, májműködést megváltoztató gyógyszerekkel, glükóz-6 hiányban szenvedő betegek egyidejű kezelésével. -foszfát-dehidrogenáz, hemolitikus vérszegénység. A termék nagy adagjai vagy hosszabb időtartama a vese és a vér terhelésének megváltozásához vezethet, akár súlyos is, ezért veseelégtelenségben szenvedő betegeknél csak akkor szabad beadni, ha ez feltétlenül szükséges, és orvos közvetlen felügyelete mellett. Tartós használat esetén ajánlott a máj és a vese működésének, valamint a vér megújulásának figyelemmel kísérése.

A paracetamollal végzett kezelés során, mielőtt bármilyen más gyógyszert szedne, ellenőrizze, hogy ugyanazt a hatóanyagot tartalmazza-e, mert ha a paracetamol nagy dózisban van, akkor súlyos mellékhatások jelentkezhetnek. Utasítsa a beteget, hogy más gyógyszer megkötése előtt forduljon orvoshoz.

Terhesség és szoptatás
Annak ellenére, hogy a terhes vagy szoptató betegeken végzett klinikai vizsgálatok nem hívják fel a figyelmet a paracetamol alkalmazásának különleges ellenjavallataira, és az anyától vagy a gyermektől függően nem okoznak nemkívánatos hatásokat, a készítményt csak akkor szabad adni, ha ez feltétlenül szükséges, és közvetlen orvos felügyelete mellett..

Érvényesség és tárolási idő
Ellenőrizze a csomagoláson feltüntetett lejárati dátumot. A lejárati idő arra vonatkozik, hogy a csomagolásban lévő termék ép, megfelelően tárolt

Figyelem: ne használja a gyógyszert a csomagoláson feltüntetett lejárati idő után.

Fogalmazás
Medicines 500 granulátum, pezsgő tartalmaz:
Hatóanyag: 500 mg paracetamol
Segédanyagok: maltit, mannit, nátrium-hidrogén-karbonát, vízmentes citromsav, citrus íz, aszpartám, nátrium-dokuzát.

Adol Extra: összetétel, javallatok, adagolás, mellékhatások

Ez a gyógyszer az anilidcsoportba tartozó kombinált fájdalomcsillapító és lázcsillapító gyógyszerek, valamint az alkaloidok egyike, lázcsillapítóként és könnyű fájdalomcsillapítóként használják..

A fő hatóanyagok a paracetamol és a koffein. A paracetamol lázcsillapító jellegének mechanizmusa annak a képességnek köszönhető, hogy befolyásolja a központi idegrendszert azáltal, hogy blokkolja prosztaglandinjainak szintézisét. Ez a cselekvés a ciklooxigenáz-1 és 2 gátlásának képessége miatt lehetséges. Ugyanakkor hatással van a központi idegrendszer központjaira, amelyek felelősek a hőszabályozó és fájdalomközpontok munkájáért. A paracetamolnak nincs gyulladáscsökkentő hatása. Ennek eredményeként a gyógyszer nem befolyásolja a víz-só egyensúly állapotát, valamint a gyomor-bél traktus nyálkafelületét..

A koffein a gyógyszerek alkaloid csoportjába tartozik. Enyhe fájdalomcsillapító és afrodiziákum tulajdonsággal rendelkezik. Az influenza és a megfázás kezelésében használt fő tulajdonsága a képesség, hogy fokozza (kis adagokban alkalmazva) a paracetamol fájdalomcsillapító hatását.

Összetétel és a felszabadulás formája

A fő hatóanyagok a paracetamol és a koffein.

A gyógyszert kapszulák, 500 mg paracetamol és 65 mg koffein formájában forgalmazzák 1 kapszulában..

Jelzések

A megadott gyógyszerkészítményt a fájdalom és az enyhe vagy közepes súlyosságú fokozott testhőmérséklet tüneti kezelésére, valamint a köhögési reflex elnyomására használják. Különösen a következőkre hatékony:

- ARVI és influenzaszerű állapotok, amelyeket izomfájdalom és hipertermia jellemez;

- arthralgia, myalgia, neuralgia, migrén, fogfájás, fejfájás, algodismenorrhoea.

Ellenjavallatok

A szóban forgó gyógyszer ellenjavallt azokban az esetekben, amikor a beteg súlyos túlérzékenységben (allergiában) szenved a fő vagy az egyik segédkomponenssel szemben..

Szintén ellenjavallt:

- a vesék súlyos megsértése;

- a máj súlyos megsértése;

- légzési rendellenességek a légzőközpont depressziója miatt;

12 éves koráig nem használják a gyermekgyógyászatban.

Alkalmazás terhesség és szoptatás alatt

Terhesség alatt ennek a gyógyszernek a kinevezése csak extrém életre utaló jelekkel lehetséges, orvos kinevezésével és felügyelete mellett.

Ha szükség van a gyógyszer szedésére szoptatás alatt, akkor azt fel kell függeszteni a kezelés időtartamára.

Az alkalmazás módja és adagolása

Ezt a gyógyszert szájon át kell bevenni étkezés között, sok folyadékkal..

Ajánlott egyszeri adag - 1-2 kapszula, napi adag - legfeljebb 8 kaplet naponta.

A következő adagot legkorábban 4-6 órával később lehet bevenni..

3 napnál tovább nem használható lázcsillapító szerként, és legfeljebb 5 napig érzéstelenítőként.

A kezelés időtartamát, a pontosabb adagolást és annak korrekcióját a kezelőorvos egyedileg határozza meg.

Túladagolás

A túladagolás fokozott mellékhatásokat okozhat, különösen májműködési zavarok, sápadtság, vérszegénység, hepatonekrózis formájában. A koffein hosszú távú bevitele a központi idegrendszer gerjesztését, tachycardiát okozhat.

Túlzott lenyelés esetén ajánlatos tüneti kezelést alkalmazni, a gyomrot megmosni és enteroszorbenseket szedni..

Mellékhatások

Ezzel a gyógyszerrel kezelve a mellékhatások rendkívül ritkák, mert a gyógyszer jól tolerálható.

Esetenként mellékhatások jelentkezhetnek allergiás reakciók formájában - allergiás csalánkiütés, viszketés, kiütés, duzzanat, exudatív multiforme erythema.

Lehetséges mellékhatások is, például:

- hányinger, hányás, szédülés;

- a máj és a vesék, a keringési rendszer rendellenességei;

- a májenzimek fokozott aktivitása, hepatonecrosis;

- központi idegrendszeri ingerlékenység, álmatlanság;

Tárolási feltételek és időszakok

Lejárati idő - legfeljebb 3 év a gyártó által a csomagoláson feltüntetett kiadás dátumától számítva.

A tárolási hőmérséklet nem haladhatja meg a 25 ° C-ot.

Rapidol

Fogalmazás

1 tabletta paracetamol 125, 250 vagy 500 mg.

Krospovidon, magnézium-sztearát, poliakrilát-diszperzió, mannit, aszpartám, szilícium-dioxid-banán aroma - segédanyagként.

Kiadási forma

A szájüregben diszpergált (oldott) tabletták 125, 250 és 500 mg. Tartósan felszabaduló tabletta 500 mg.

farmakológiai hatás

Farmakodinamika és farmakokinetika

Farmakodinamika

A paracetamol nem kábító fájdalomcsillapító és lázcsillapító. Enyhe gyulladáscsökkentő hatása van a prosztaglandinok szintézisének elnyomásával.

A lázcsillapító hatás a hőszabályozó központra gyakorolt ​​hatással jár. Gátolja a fájdalomhoz és a központi eredetű hőmérséklethez kapcsolódó enzimek szintézisét. Nincs perifériás hatása.

Farmakokinetika

Szájon át teljesen felszívódik. A maximális koncentrációt a vérben 30-60 perc múlva határozzák meg. A gyógyszer elhúzódó formájának maximális vérkoncentrációját 3 óra elteltével határozzuk meg, és a hatás 10-12 órán át tart.
Jól eloszlik minden szövetben, kis mennyiségben kötődik a vérfehérjékhez.

A májban metabolizálódik kénsavval (nagy dózisban bevéve) és glükuronsavval konjugálva. Mérgező köztes metabolit képződhet, amelyet gyorsan semlegesít és kiválaszt a vesék. Gyermekeknél az anyagcsere-folyamatoknak jellemzői vannak: szinte az összes paracetamol metabolizálódik és toxikus metabolitok nem képződnek, ezért a gyógyszer túladagolása esetén a májkárosodás nagyon ritka.

A vizelettel ürül - az adag 90% -a 24 órán belül. A felezési idő 2 óra, az elhúzódó forma 10 óra.

Felhasználási javallatok

  • fejfájás, migrén;
  • algodismenorrhoea;
  • myalgia;
  • fogfájás, fogzással is;
  • neuralgia;
  • fájdalom a traumában;
  • oltás utáni láz, fertőző betegségekkel (ARVI, ARI), középfülgyulladással, arcüreggyulladással.
  • túlérzékenység a gyógyszerrel szemben;
  • fenilketonuria;
  • máj- és veseelégtelenség;
  • a glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz veleszületett hiánya.

Mellékhatások

  • viszketés, csalánkiütés, bőrkiütés a nyálkahártyán, Quincke ödéma;
  • hányinger, gyomorfájdalom, a májenzimek szintjének emelkedése;
  • hipoglikémia;
  • hemolitikus vérszegénység, vérszegénység, hosszan tartó alkalmazással - aplasztikus vérszegénység, trombocitopénia, leukopénia, agranulocitózis;
  • nagy dózisban alkalmazva a gyógyszer nephrotoxikus hatása interstitialis nephritisben, vese kólikában nyilvánul meg.

Rapidol, alkalmazási utasítás (mód és adagolás)

A tablettákat szájon át kell bevenni, előzőleg kis mennyiségű vízben feloldva (6 év alatti gyermekek számára) vagy felszívódva a szájban (felnőttek és 6 évesnél idősebb gyermekek). A tablettákat étkezés után 1-2 órával kell bevenni, az adagok között legalább 4 órás szünetet kell tartani.

Az adagot kilogrammonként számolják. A legfeljebb 40 kg súlyú gyermekeknek napi 80 mg / testtömeg-kg-ot írnak fel, 50 kg vagy annál nagyobb súlyúak, valamint felnőttek számára - 4 g naponta. Ebben a tekintetben 3-6 hónapos gyermekek. ésszerűbb a Rapidol 125 - 1 tablettát 6 óránként, legfeljebb napi 3 tablettát bevenni. 18-24 hónapos gyermekek naponta legfeljebb 6 tablettát adhat ugyanabban az adagban 4 óránként. Idősebb, 2-15 éves korban a Rapidol 250-et napi 4-12 tablettának írják fel a súlynak megfelelően: 13–20 kg-os súlygal - 1 g gyógyszer naponta, 21–25 kg –1,5 g, 26–40 kg - 2g, 41-50kg - 3g. A felnőttek 4 óránként szedik a Rapidol 500-at, de legfeljebb napi 4 g-ot.

Súlyos fájdalom és láz esetén egyszerre 2 500 mg-os tablettát vehet be.
A diszpergált tabletta 3 hónapos gyermekeknél használható, retard (hosszan tartó) forma 7 éves kortól és felnőtteknél. A Rapidol Retard-ot 12 óránként alkalmazzák. A 40 kg-ig terjedő gyermekek 12 óránként 1-2 tablettát, a 12 éves gyermekek és felnőttek pedig 1-4 tablettát vesznek be.

A túladagolás tünetekkel jelentkezik: étvágyhiány, hányás, émelygés, a bőr sápadtsága. 3-5 nap múlva toxikus májkárosodás jelenik meg, májelégtelenség tüneteivel. Kezelés: kórházi kezelés, a paracetamol szintjének meghatározása a vérben, az M-aceticysteine ​​antidotum beadása, tüneti kezelés.

Kölcsönhatás

A gyógyszer hepatotoxicitása növekszik az antikonvulzív szerek, a Rifampicin, a barbiturátok egyidejű alkalmazásával. Az alkoholfogyasztás fokozza a hepatotoxicitást is. Fokozza a közvetett koagulánsok hatását. A barbiturátok csökkentik a Rapidol lázcsillapító hatását. A metoklopramid növeli a paracetamol felszívódását, a kolesztiramin pedig csökkenti.

Értékesítési feltételek

Tárolási feltételek

Legfeljebb 25 С hőmérsékleten.

Szavatossági idő

Analógok

ATX 4. szintű kód egyezése:

Vélemények a Rapidolról

A gyógyszerek szokásos tabletta formáját nehéz lenyelni, különösen gyermekeknél. Azonban nem minden gyógyszert lehet zúzni vagy porrá őrölni, mivel a gyógyszer hatékonysága csökken. De ez nem vonatkozik a tabletta diszpergált formájára - fel kell szívódniuk a szájban (a nyál hatására gyorsan feloldódnak), vagy fel lehet oldani kis mennyiségű vízben, lében vagy tejben. Ebben az esetben a Rapidolról beszélünk. Sok szülő pozitívan nyilatkozik a Rapidol for gyermekekről, amely könnyen feloldódik bármilyen folyadékban, és nem okoz problémát, ha szedjük. Felnőttek számára a paracetamolnak ez a formája is kényelmes: nem kell vízzel inni, mivel a tabletta gyorsan feloldódik a szájban, azonnal bejut a véráramba, anélkül, hogy negatív hatást gyakorolna a gyomornyálkahártyára, gyorsan hat - a fájdalomcsillapító hatás 10-20 perc alatt elérhető. A tabletta nem tartalmaz színezéket, és kellemes az íze.

A gyermekgyógyászatban a paracetamol a leggyakrabban alkalmazott lázcsillapító szer hatékonysága és magas biztonsági profilja miatt. A véleményekben vannak vélemények arról, hogy a Rapidol a szirupokhoz és szuszpenziókhoz képest előnyösebb felszabadulási formával rendelkezik, amelyek az üveg kinyitásakor legfeljebb 7 napig tárolhatók hűtőszekrényben, majd ki kell önteni a fel nem használt szirupot. A Rapidol tablettákat 2 évig tárolják, és szükség szerint felhasználhatók. Néhány nem elégedett a gyógyszer rövid időtartamával (4 óra) a Nurofenhez képest.

A paracetamol nem tartozik a nem szteroid gyulladáscsökkentők csoportjába, ezért a gyomor-bél traktus eróziós elváltozásai és hörgőgörcs rendkívül ritkán fordul elő. Leggyakrabban a gyógyszer szedésekor viszketést és kiütéseket észlelnek. Meg kell jegyezni, hogy a viszonylagos biztonság ellenére bármilyen lázcsillapítót gyermekeknél kell alkalmazni, ha a láz meghaladja a megengedett határt (38-39,5 ° C felett), és a központi idegrendszer és a szív- és érrendszer működési zavarához vezet..

A Rapidol ára hol lehet vásárolni

Jelenleg nem lehet megvásárolni a Rapidolt moszkvai és más városok gyógyszertáraiban. A paracetamol 200 ml-es gyermekszuszpenziót 112 rubel áron kínálják. legfeljebb 134 rubel, 500 mg paracetamol tabletta 2,6 rubelből. legfeljebb 5,84 rubel, Efferalgan pezsgőtablettákban és szirupban.

RAPIDOL

Utasítások a RAPIDOL gyógyszer orvosi alkalmazásához

Alapvető fizikai és kémiai tulajdonságok:

kerek fehér tabletták, felületükön kerek mélyedéssel;

11 mm átmérőjű 125 mg-os tabletták jellegzetes banánszaggal rendelkeznek;

14 mm átmérőjű 250 mg-os tabletták jellegzetes banánszaggal rendelkeznek;

Az 500 mg-os, 17 mm átmérőjű tabletták jellegzetes fekete ribizlis illatúak;

Összetétel: 1 tabletta 125 mg, 250 mg, 500 mg paracetamolt tartalmaz;

segédanyagok: eudragit E 100, eudragit NE 30 D, aerosil R 972, szemcsés mannit, mannitol por, kroszpovidon, aszpartám, banán aroma (125 és 250 mg dózisú tabletták esetén) vagy fekete ribizli (500 mg dózisú tabletták esetén), magnézium-sztearát.

Kiadási forma. Diszpergálódó tabletták.

Farmakoterápiás csoport. Fájdalomcsillapítók és lázcsillapítók. Paracetamol.

ATC kód: N02BE01.

Farmakodinamika. A paracetamol (acetaminofen) egy 4-hidroxi-acetanilid-nem kábító, nem szalicilát fájdalomcsillapító és lázcsillapító, amelynek fájdalomcsillapító hatása központi és perifériás hatással jár. Növeli a fájdalomérzékenység küszöbét, gyenge gyulladáscsökkentő hatása van, a prosztaglandinok szintézisének gátlása eredményeként blokkolja a bradikinin-érzékeny receptorok impulzusait. A gyógyszer lázcsillapító hatása összefüggésben áll a hipotalamuszban a hőszabályozás központjára gyakorolt ​​hatással is. Úgy gondolják, hogy nagyobb mértékben gátolja a fájdalomért és lázért felelős enzimek szintézisét a központi idegrendszerben. De gyakorlatilag nem hat a perifériára, ami megmagyarázza gyenge gyulladáscsökkentő aktivitását.

Farmakokinetika. A gyógyszer orális alkalmazás után gyorsan és teljesen felszívódik. A vérszérum maximális koncentrációját a beadása után 30-60 perccel rögzítjük. A paracetamol gyorsan eloszlik a test összes szövetében, a vérben, a nyálban és a vérplazmában olyan koncentrációkat képez, amelyek értéke közel van, kis mértékben kötődik a plazmafehérjékhez.

A paracetamol a májban főleg kén- és glükuronsavakkal történő konjugációs reakciók útján metabolizálódik. A szulfát metabolikus útja főleg nagy dózisokban található meg. Viszonylag ritkán, a citokróm P 450 hatására képződik egy köztes metabolit N-acetilbenzokinon, amelyet a glutation általában gyorsan ártalmatlanná tesz, és ciszteinnel és merkapturinsavval konjugálva a vesén keresztül ürül..

Súlyos mérgezés esetén azonban ennek a toxikus metabolitnak a tartalma növekszik..

A paracetamol főleg a vizelettel ürül. A bevett dózis 90% -a a vesén keresztül eliminálódik az első 24 órán belül, főként glükuron-konjugátumok (60–80%) és szulfokonjugatív (20–30%) formájában. Kevesebb, mint 5% változatlanul jelenik meg.

A felezési idő orális alkalmazás után körülbelül 2 óra.

Súlyos veseelégtelenségben (a kreatinin-clearance 10 ml / perc alatt) a paracetamol és metabolitjai lassabban ürülnek.

Felhasználási javallatok.

A különböző eredetű fájdalom tüneti terápiája:

- fej, fogászati, beleértve gyermekeknél fogzáskor;

- lázzal járó fertőző és gyulladásos betegségek esetén, beleértve a oltás okozta;

- myalgiával, arthralgiával, reumatikus vagy traumatikus jellegű neuralgiával;

Az alkalmazás módja és adagolása.

A gyógyszert orálisan kell bevenni, étkezés után 1-2 órával.

6 év alatti gyermekek esetén oldja fel a tablettát egy evőkanál vízben vagy tejben (gyümölcslé használata esetén keserű íz jelenhet meg).

6 évesnél idősebb gyermekek és felnőttek rágás nélkül oldják fel a tablettát a szájban, mivel a nyállal érintkezve a diszpergált tabletta formájában gyorsan feloldódnak.

A gyermekek adagját testtömeg szerint számítják:

1 fülre. 250 mg vagy

2 fülre. Egyenként 125 mg

4 fülre. 250 mg egyenként

vagy 8 fülre. 125 mg (1 g)

1 fülre. 250 mg vagy

2 fülre. Egyenként 125 mg

6 fül. 250 mg egyenként vagy

12 fül. 125 mg (1,5 g)

2 fülre. 250 mg egyenként

vagy 1 táblázat. 500 mg

8 fül. 250 mg egyenként vagy

4 fülre. 500 mg (2 g)

2 fülre. 250 mg egyenként

vagy 1 táblázat. 500 mg

12 fül. 250 mg vagy 6 fül. 500 mg (3 g)

A felnőtt adag 500 mg 4 óránként; legfeljebb 4 g naponta.

Súlyos fájdalom és láz esetén ajánlott 2 db 500 mg-os tabletta bevétele, 4 óra elteltével megismételve.

A 37 kg-nál kisebb testtömegű gyermekek paracetamol-mennyisége nem haladhatja meg a 80 mg / kg-ot, a felnőtteknél és az 50 kg-nál nagyobb gyermekeknél pedig a napi 4 g-ot..

Súlyos vesekárosodás esetén a két adag közötti minimális intervallumnak legalább 8 órának kell lennie.

Mellékhatás. Elszigetelt esetekben allergiás reakciókat figyelnek meg: bőrkiütések, viszketés, csalánkiütés, amelyek megkövetelik a gyógyszer abbahagyását. Thrombocytopenia, leukopenia, agranulocytosis nagyon ritkán alakulhat ki. Hosszú távú, nagy dózisban történő alkalmazás esetén a hepatotoxikus hatás kialakulása lehetséges.

Ellenjavallatok. A gyógyszer bármely összetevőjével szembeni túlérzékenység, máj- és veseelégtelenség, fenilketonuria, glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz genetikai hiánya, vérbetegségek.

Túladagolás. Tünetek Hányinger, hányás, étvágytalanság, sápadtság, hasi fájdalom, leggyakrabban az első 24 órában jelentkezik. A paracetamol-mérgezés mérgező hatása felnőtteknél akkor lehetséges, ha egyszeri adagot 10 g felett, a gyermekek esetében pedig 150 mg / testtömeg-kg-nál többet alkalmaznak; a májkárosodás részletes klinikai képe 1-6 nap elteltével jelentkezik, ritkábban gyors májműködési zavar, veseelégtelenség formájában jelentkező lehetséges szövődményekkel.

Sürgősségi intézkedések - kórházi kezelés, vérvizsgálat a paracetamol szintjének meghatározására a vérszérumban, gyomormosás, az N-acetilcisztein antidotum intravénás vagy orális beadása, esetleg a gyógyszer bevétele után 10 órán belül, tüneti kezelés.

Az alkalmazás jellemzői. A túladagolás kockázatának elkerülése érdekében ellenőrizni kell a paracetamol tartalmát más egyidejűleg alkalmazott gyógyszerekben. Ha paracetamollal 60 mg / kg / nap dózissal kezelik a gyermekeket, akkor egy másik lázcsillapítóval való kombináció csak akkor engedélyezett, ha nincs hatása.

Ha a kezelés ellenére a fájdalom több mint 5 napig tart, vagy a hőmérséklet 3 napnál tovább nem csökken, ha a hatás nem megfelelő vagy egyéb panaszok jelentkeznek, orvos konzultációra van szükség.

A paracetamol szedése befolyásolhatja a húgysav-teszt eredményeit, valamint a vércukorszint meghatározását.

Alkalmazás terhesség és szoptatás alatt.

Kísérleti vizsgálatok során a paracetamol embriotoxikus, teratogén és mutagén hatásait nem igazolták. Terhesség, szoptatás alatt a 3 hónaposnál fiatalabb gyermekek körültekintően alkalmazzák, felmérve az anya számára várható előnyök, valamint a magzat és a gyermek kockázata arányát.

Hatás a gépek és mechanizmusok vezetésének képességére. A paracetamol szedésekor megengedett a gépek és mechanizmusok vezérlése.

Kölcsönhatás más gyógyszerekkel.

A barbiturátok, görcsoldók (epilepszia elleni) gyógyszerek, rifampicin, alkoholfogyasztás egyidejű kinevezésével a hepatotoxikus hatás kockázata jelentősen megnő.

A paracetamol fokozza a közvetett antikoagulánsok (kumarin-származékok) hatását. A metoklopramid nő, a kolesztiramin pedig csökkenti a felszívódás sebességét. A barbiturátok csökkentik a lázcsillapító aktivitást.

Tárolási feltételek. Tárolja száraz, sötét helyen, legfeljebb 25 ° C hőmérsékleten.

Gyermekektől elzárva tartandó!

Ne használja a csomagoláson feltüntetett lejárati idő után!

Felhasználhatósági idő - 3 év.

Kulcsszavak: Rapidol utasítások, Rapidol alkalmazás, Rapidol összetétel, Rapidol vélemények, Rapidol analógok, Rapidol adagolás, Rapidol gyógyszer, Rapidol ár, Rapidol használati utasítás.

Rapidol (Rapidol)

Név: Rapidol (Rapidol)

Név

A Rapidol hatóanyaga - a paracetamol (4-hidroxi-acetanilid vagy acetaminofen) - a nem kábító, nem szalicilát anapiretikumok és központilag ható fájdalomcsillapítók csoportjába tartozik. A paracetamol a prosztaglandinok szintézisének gátlásával gyenge gyulladáscsökkentő hatású, képes növelni a fájdalomérzékenység küszöbét és blokkolni az impulzusokat a bradikininre érzékeny receptorokon. A Rapidol lázcsillapító tulajdonsága a hipotalamusz hőszabályozó központjára gyakorolt ​​hatásának köszönhető. A gyógyszer nyomasztóan hat a központi idegrendszer lázáért és fájdalmáért felelős enzimek szintézisére. A Rapidolnak gyakorlatilag nincs perifériás hatása.
Szájon át történő alkalmazás esetén a Rapidol gyorsan és teljesen felszívódik. A legmagasabb koncentrációt a vérszérumban már a bevétel után 30-60 perccel észlelik..
A Rapidol Retard-ot hosszan tartó hatás jellemzi. Szájon át történő legmagasabb koncentrációja szérumban 3 óra múlva figyelhető meg. Aktivitása 12 órán át fennmarad. A Rapidol Retard kis mértékben kötődik a plazmafehérjékhez és gyorsan eloszlik az összes testszövetben.
A Rapidol metabolizálódik a májban a glükuronsavval és kénsavakkal való konjugáció eredményeként (85-95%). A keletkező metabolitok nem mérgezőek és kiválasztódnak a vizelettel. A Rapidol nagy dózisainak szedésekor a gyógyszer metabolizmusának szulfátváltozata figyelhető meg. Ritka esetekben a citokróm P450 hatására létrejöhet egy köztes metabolit N-acetilbenzokinon, amelyet a glutation hatására ártalmatlanná tesznek, és a ciszteinnel történő konjugáció után a vesék választanak ki. Nagy Rapidol dózisok (több mint 12 g) használata glutationhiányhoz és az N-acetilbenzokinon szintjének növekedéséhez vezet, ami a májszövet nekrotikus elváltozásainak kialakulásának kockázatát eredményezi. Ez a jelenség megerősíti, hogy a paracetamolnak önmagában nincs hepatotoxikus hatása, instabil metabolitjára jellemző, feltéve, hogy a glutation elégtelen a májban. A nekrózis leggyakrabban a máj lobulájának harmadik zónáját érinti, mivel ebben a zónában van a legnagyobb citokróm P450 koncentráció, amely oxidálja a paracetamolt. A paracetamol terápiás indexe magas (> 20).
A gyermek testében a paracetamol metabolikus folyamatainak olyan tulajdonságai vannak, amelyek a citokróm rendszer éretlenségének tudhatók be. Ennek eredményeként a gyermek testében szinte az összes paracetamol a glükuronid és a szulfát útján metabolizálódik, és csak kis mennyiség választódik ki változatlan formában. A gyermekek túladagolása esetén a májkárosodás alacsony előfordulása a toxikus metabolitok képződésének hiánya miatt a gyermek testében.
A paracetamol kiválasztását főként a vesék végzik. A paracetamol körülbelül 5% -a változatlan formában ürül a vizelettel, 90% -a pedig szulfokonjugátumok és glükuron konjugátumok formájában. A Rapidol Retard felezési ideje 10 óra, a Rapidol 2 óra. A súlyos veseelégtelenség a Rapidol és metabolitjainak késleltetett kiválasztódásához vezet.

A Rapidolt fájdalomcsillapító és lázcsillapító szerként alkalmazzák különböző eredetű láz és fájdalmak esetén: kisgyermekek fogzási fájdalma, fogfájás, fejfájás, migrén esetén; lázzal az oltás utáni időszakban, fertőző és gyulladásos folyamatok; neuralgia (traumás vagy reumás), myalgia; algodismenorrhea-val; fájdalommal a posztoperatív és a szülés utáni időszakban; kis volumenű műtéti beavatkozásokhoz a fogászati ​​és otorinolaryngológiai gyakorlatban.
A Rapidol Retard-ot hosszú távú fájdalomcsillapító és lázcsillapító hatásra alkalmazzák.

Alkalmazási mód

A Rapidolt 1-2 órával étkezés után, belül kell bevenni.
A 6 évesnél fiatalabb gyermekek egy evőkanál tejben vagy vízben oldott tablettát vegyenek be.
A 6 évesnél idősebb gyermekek és felnőttek rágás nélkül oldják fel a tablettát a szájban, mivel a nyállal érintkezve gyorsan feloldódik.
A Rapidol adagját testtömeg-kilogrammonként számolják. A Rapidolt 3 hónapos gyermekeknél, a Rapidol Retardot 7 éves gyermekeknél alkalmazzák. A Rapidol teljes adagja a 37 kg-nál kisebb testtömegű gyermekek számára nem haladhatja meg a 80 mg / testtömeg-kilogramm naponta, az 50 kg-nál nagyobb súlyú gyermekek és a felnőttek számára - legfeljebb 4 g / nap. Felnőtteknek azt javasoljuk, hogy a Rapidolt 4 óránként vegyék be, 500 mg / adag, legfeljebb napi 4 g.
Intenzív fájdalom és láz esetén 2 db 500 mg-os tablettát kell bevenni, a gyógyszer ismételt beadását 4 óra elteltével.
40 kg-nál kisebb testtömegű gyermekek esetében a Rapidol legnagyobb dózisa nem haladhatja meg a 80 mg / kg-ot naponta, a 41-50 kg-os gyermekeknél és a felnőtteknél - legfeljebb 3 g naponta, 50 kg felett - 4 g naponta.
A Rapidol Retard tablettát 7 éves kortól és felnőttektől 10-12 órás intervallummal alkalmazzák. A 25 és 40 kg közötti gyermekek 12 óránként 1-2 tablettát, 12 évesnél idősebb gyermekek és felnőttek 12-4 óránként 1-4 tablettát vehetnek fel..

A Rapidol alkalmazásakor az előfordulás valószínű:
- allergiás reakciók (viszketés, csalánkiütés, bőrkiütések és nyálkahártyák (gyakran erythemás jellegűek), Quincke ödéma, toxikus epidermális nekrolízis (Lyell-szindróma), multiforme erythema (Stevens-Johnson-szindróma);
- az emésztőrendszer rendellenességei: hányinger, epigasztrikus fájdalom, hepatonecrosis (dózisfüggő eredmény), a májenzimek aktivitásának növekedése a vérszérumban (gyakran sárgaság nélkül);
- az endokrin rendszer diszfunkciói: hipoglikémia, hipoglikémiás kóma;
- a vérrendszer rendellenességei: hemolitikus vérszegénység, vérszegénység, methemoglobinemia és szulfhemoglobinémia, valamint nagy dózisban történő hosszantartó alkalmazás esetén - aplasztikus vérszegénység, trombocitopénia, pancytopenia, leukopenia, neutropenia, agranulocytosis kialakulása;
- a vizeletrendszer diszfunkciói: vese kólika, papilláris nekrózis, interstitialis nephritis (a nefrotoxikus hatás megnyilvánulásaként a Rapidol nagy adagokban történő alkalmazása esetén). Ezen mellékhatások megjelenése a gyógyszer azonnali leállítását igényli.

A Rapidol ellenjavallt vese- és májelégtelenség, vérbetegségek, glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz genetikai hiánya, fenilketonuria, valamint a gyógyszerkomponensekkel szembeni egyéni túlérzékenység esetén..

Terhesség

Nincsenek megerősített adatok a Rapidol embriotoxikus, mutagén és teratogén hatásainak jelenlétéről. De gyógyszer felírása terhesség és szoptatás alatt csak akkor valószínű, ha a várandós vagy szoptató nő várható eredménye meghaladja a magzatra vagy a csecsemőre gyakorolt ​​lehetséges kockázatot..

Kölcsönhatás más gyógyszerekkel

Antikonvulzív szerekkel, barbiturátokkal, rifampicinnel és alkohollal történő egyidejű alkalmazás esetén megnő a Rapidol hepatotoxikus hatásának kockázata..
A Rapiol képes fokozni a kumarin-származékok (közvetett koagulánsok) eredményét.
A Rapidol metoklopramiddal történő egyidejű alkalmazásával a paracetamol felszívódási sebessége nő, és kolesztiraminnal kombinálva az abszorpciós ráta csökken.
Barbiturátokkal egyidejűleg alkalmazva a Rapidol lázcsillapító hatása csökken.

Ha egyszeri adagja meghaladja a 10 g-ot felnőtteknél és a 150 mg / testtömeg-kg-ot gyermekeknél, a paracetamol toxikus hatása valószínűleg kialakul. Túladagolási tünetek: étvágytalanság, hányás, hányinger, hasi fájdalom, a bőr sápadtsága. A tünetek gyakran a Rapidol bevétele utáni első napon jelentkeznek. 2-6 nap elteltével lehetséges a toxikus májkárosodás részletes klinikai képének megfigyelése. Bizonyos esetekben gyorsan kialakuló kép alakul ki a károsodott májműködésről és a májelégtelenség tüneteivel.
Sürgős intézkedések: kötelező kórházi kezelés, gyomormosás, a paracetamol szintjének meghatározása a vérben, M-aceticysteine ​​(antidotum) szájon át vagy intravénásan történő beadása (legkésőbb a Rapidol bevétele után 10 órával), tüneti kezelés.

Rapidol
Diszpergált tabletta, 125 mg, 6 tabletta / csomag.
Diszpergált tabletta, 125 mg, 12 tabletta / csomag.
Dispergált tabletta, 250 mg, 6 tabletta / csomag.
Dispergált tabletta, 250 mg, 12 tabletta / csomag.
Dispergált tabletta, 500 mg, 4 tabletta csomagonként.
Dispergált tabletta, 500 mg, 12 tabletta csomagonként.
Rapidol Retard
Tartósan felszabaduló tabletta, 500 mg, 10 tabletta csomagolásban.
Kiterjesztett hatóanyag-leadású tabletta, 500 mg, 20 tabletta csomagolásban.

A Rapidolt száraz, fénytől védett helyen, legfeljebb 25 Celsius fok hőmérsékleten kell tárolni. Tartsa távol gyermekektől.

Szinonimák

Rapidol 125 mg: 1 tabletta 125 mg paracetamolt tartalmaz.
Rapidol 250 mg: 1 tabletta 250 mg paracetamolt tartalmaz.
Rapidol 500 mg: 1 tabletta 500 mg paracetamolt tartalmaz.
Rapidol Retard: 1 tabletta 500 mg paracetamolt tartalmaz.

Továbbá

A Rapidol más gyógyszerekkel történő egyidejű alkalmazásával tanácsos megbizonyosodni arról, hogy a gyógyszerek összetételében nincs-e paracetamol (a túladagolás elkerülése érdekében)..
Ha Rapidolt gyermekeknél napi 60 mg / kg dózisban alkalmazzák, csak ha a terápia hatástalan, más lázcsillapítóval kombinálva megengedett.
Azokban az esetekben, amikor a Rapidol szedésének hátterében a fájdalom-szindróma 5 vagy 3 napon belül nem szűnik meg, a láz folytatódik, vagy egyéb tünetek csatlakoznak, orvoshoz kell fordulnia.
A Rapidol szedése befolyásolhatja a vércukorszint vagy a húgysav teszt eredményeit.
Ha súlyos veseelégtelenségben szenvedő betegeknél alkalmazzák a Rapidolt, a gyógyszeradagok közötti minimális időköznek legalább 8 órának kell lennie.

500 mg antidol, amely tartalmaz receptimidos recubiertos-t

Tájékoztató: información para el usuario

500 mg antidol, amely tartalmaz receptimidos recubiertos-t

Lea todo el prospecto detenidamente antes de empezar a tomar este medicine, porque contiene información importante para usted.

  • Megőrzi az prospektust, ya que puede tener que volver a leerlo.
  • Si tiene alguna duda, consulte a su medico o farmacéutico.
  • Este medicamento se le ha recetado solamente a usted, y no debe dárselo a otras personas aunque tengan los mismos síntomas que usted, ya que puede perjudicarles.
  • Si experimenta efectos adversos, consulte a su medico o farmacéutico, incluso si se trata de efectos adversos que no aparecen en este prospecto. Ver sección 4.

Contenido del prospecto

1. Qué es Antidol y para qué se utiliza

2. Qué necesita saber antes de empezar a tomar Antidol

3. Cómo tomar Antidol

4. Posibles efectos adversos

5. Conservación de Antidol

6. Contenido del envase e información adicional

1. Qué es Antidol y para qué se utiliza

El paracetamol es eficaz para reducir el dolor y la fiebre.

Este medicamento está indicado para el alivio sintomático de dolores ocasionales leves o moderados, como dolores de cabeza, dentales, musculares (contracturas) o de espalda (lumbago), así como en estados febriles.

Debe tanácsadó a un medio si empeora o si no mejora después de 3 días.

2. Qué necesita saber antes de empezar a tomar Antidol

Nincs Antidol:

  • Si es alérgico al paracetamol o a cualquiera de los demás components de de medicine (incluidos en la sección 6).

Advertencias y precauciones:

  • No debe tomar más cantidad de medicamento que la recomendada en el apartado 3. Cómo tomar Antidol. Para ello compruebe no estar tomando simultáneamente otros medicamentos que contengan paracetamol.
  • Debe evitarse el uso simultáneo de este medicamento con otros medicamentos que contengan paracetamol, por ejemplo medicamentos para la gripe y el catarro, ya que las dosis altas pueden dar lugar a daño en el hígado. Nem használható más gyógyszer és gyógyszeres kezelés paracetamol sin consultar al medico.
  • Los alcohólicos crónicos no deben tomar más de 4 comprimidos al día (2 g al día de paracetamol).
  • Los pacienes con enfermedades del riñón, del corazón o del pulmón y los pacientes con anemia, deberán konzultátor el medico antes de tomar este medicamento.
  • Los pacientes con enfermedades del hígado (incluido el síndrome de Gilbert), malnutrición crónica o deshidratación deberán consultar con el medico antes de tomar este medicamento.
  • Si está en tratamiento con algún medicamento para tratar la epilepsia debe consultar al médico antes de tomar este medicamento debido a que, cuando se usan al mismo tiempo, se disminuye la eficacia y se potencia la hepatotoxicidad del paracetamol en, különös magasság paracetamol.
  • Los pacientes asmáticos sensibles al ácido acetilsalicílico, deberán consultar con el médico antes de tomar este medicamento.

Niños y serdülők:

Los niños menores de 12 ans no deben tomar este medicamento sin antes consultar al medico.

Interferencias con pruebas analíticas:

Si le van a realizar alguna prueba diagnóstica (incluidos análisis de sangre, orina, pruebas cutáneas que utilizan alérgenos stb.) Comunique al medico que está tomando este medicine, ya que puede alterar los resultados de dichas prueb.

Toma de Antidol con otros medicamentos:

Informe a su medico o farmacéutico si está tomando, ha tomado recientemente o podría tener que tomar cualquier otro medicamento.

Különösen az infórmele si está utilizando alguno de los siguientes medicamentos, ya que puede ser necesario modificar la dosis o la interrupción del tratamiento con cualquiera de ellos:

  • El antibiótico cloranfenicol.
  • Anticoagulantes orales (acenocumarol, warfarina).
  • Anticonceptivos orales y tratamientos con estrógenos, pueden reducir la eficacia del paracetamol.
  • Antiepilepticus o antikonvulzív szerek (lamotrigina, fenitoína, fenobarbitál, metilfenobarbitál, primidona).
  • Antituberculosos (isoniazida, rifampicina).
  • Barbitúricos: utilizados como inductores del sueño, sedantes y anticonvulsivantes.
  • Colestiramina: utilizado para disminuir los niveles de colesterol en sangre.
  • Medicamentos utilizados para aumentar la eliminación de orina (diuréticos del asa como los del grupo furosemida).
  • Medicamentos utilizados para el tratamiento de la gota (probenecid és szulfinpirazona).
  • Metoclopramida y domperidona: utilizados para evitar las náuseas y los vómitos.
  • Propranolol: utilizado en el tratamiento de la tensión artériás alta (hipertensión) és las alteraciones del ritmo del corazón (arritmias cardiacas).
  • Zidovudina: gyógyszerészeti felhasználás a tratar las infecciones por VIH-hoz.

Nincs utilizar con otros analgésicos (medicamentos que disminuyen el dolor) sin consultar al medico.

Como norma general para cualquier medicamento es rekomendable informar sistemáticamente al medico o farmacéutico si está en tratamiento con otro medicine. En caso de tratamiento con anticoagulantes orales se puede administrar ocasionalmente como analgésico de elección.

Toma de Antidol con alimentos, bebidas és alkohol:

La utilización de paracetamol en pacientes que fogyasztott szokásos alkohol (tres o más bebidas alcohólicas al día, como cerveza, vino, licor stb.) Puede provocar daño en el hígado.

Embarazo, lactancia y fertilidad:

Si está embarazada o periodo de lactancia, cree que podría estar embarazada o tiene intención de quedarse embarazada, consulte a su medico o farmacéutico antes de utilizar este medicamento.

El paracetamol pasa a la leche materna, por lo que las mujeres en período de lactancia deben consultar a su medico o farmacéutico antes de tomar este medicamento.

Conducción y uso de máquinas:

No se ha descrito ningún efecto sobre la capacidad para conducir vehículos o utilizar maquinaria debido a la toma de este medicine.

Tájékoztassa az Antidol fontos összetevőit

Este medicamento puede producir molestias de estómago y diarrea porque contiene aceite de ricino.

3. Cómo tomar Antidol

A gyógyszerek folyamatos ellenőrzése, a tájékoztatás és a tájékoztatás a gyógyászati ​​vagy a farmacéutico területén. En caso de duda, pregunte a su medico o farmacéutico.

Se debe evitar el uso de dosis diarias altas de paracetamol durante periodos prologados de tiempo ya que se incrementa el riesgo de sufrir efectos adversos tales como daño en el hígado.

Las dosis deben repetirse mientras duren los síntomas. Este medicamento está destinado al tratamiento del dolor o de la fiebre. A medida que éstos desaparezcan debe suspenderse esta medicación.

Si el dolor se mantiene durante más de 5 días (2 días para el dolor de garganta), la fiebre durante más de 3 días o bien el dolor o la fiebre empeoran o aparecen otros sintomas, debe interrumpir el tratamiento y consultar a su médic.

La dosis recomendada en adultos y adolescentes mayores de 15 años y peso superior a 50 kg es de 1 ó 2 comprimidos, de 3 a 4 veces al día. Las tomas deben espaciarse al menos 4 horas. No se tomarán más de 6 comprimidos (3g) en 24 horas.

La dosis recomendada en pacientes adultos de bajo peso (

Uso en niños y serdülők:

Es necesario respetar las posologías definidas en función del peso. La edad del paciente en función del peso se da a título informativo.

  • Niños entre 33 y 40 kg de peso (aproximadamente de 10 a 12 años): 1 comprimido por toma, cada 6 horas, hasta and máximo de 4 comprimidos al día.
  • Serdülők 41 éves és 50 kg-os peso (de 12 a 15 ños): 1 comprimido por toma, cada 6 ó 4 horas según su peso, hasta and máximo de 4 comprimidos al día.

Debido a la dosis de paracetamol que contiene este medicamento no es apropiado para su administración a niños con peso alsóbb mint 33 kg (aproximadamente menores de 10 ans).

Pacientes con enfermedades del hígado: antes de tomar este medicamento tienen que consultar a su medico. Deben tomar la cantidad de medicamento prescrita por for médico con un intervalo minimo entre cada toma de 8 h. No deben tomar más de 2 gramos o 4 comprimidos de 500 mg de paracetamol en 24 horas.

Pacientes de edad avanzada: deben consultar a su médico.

Cuando se requiera la administración de dosis inferiores 500 mg paracetamol por toma se deberán emplear otras presentaciones de paracetamol que se adapten a la dosificación requerida.

Antidol se administra por vía oral. A Los comprimidos deben tomarse con un vaso de líquido, preferentemente agua. Se pueden tomar tanto con alimentos como sin ellos. Para un alivio rápido del dolor, tomar el medicamento sin alimentos.

Si se estima que la acción de este medicamento es demasiado fuerte o débil, comuníqueselo a su medico o farmacéutico.

Si ha tomado una sobredosis, acuda rápidamente a un centro médico aunque no presente síntomas, ya que a menudo estos no se manifestsan hasta pasados ​​3 días desde la ingestión de la sobredosis, incluso en casos de intoxicaciónve.

Los síntomas de sobredosis pueden ser: mareos, vómitos, pérdida de apetito, coloración amarillenta de la piel y los ojos (ictericia) y dolor hasi.

El tratamiento de la sobredosis es más eficaz si se inicia dentro de las 4 horas siguientes a la ingestión del medicine.

Los paciens en tratamiento con barbitúricos o los alcohólicos crónicos, pueden ser más fogékonyak a la toxicidad de una sobredosis de paracetamol.

Véletlenszerű véletlenszerű véletlenszerű eset, acudir inmediatamente a un centro medicina o llamar al Servicio de Información Toxicológica (telefon: 91 562 04 20), jelzi a gyógyszer és a la cantidad ingerida.

Si olvidó tomar Antidol:

No tome una dosis doble para kompensar las dosis olvidadas.

Si tiene cualquier otra duda sobre el uso de este medicine, pregunte a su medico o farmacéutico.

4. Posibles efectos adversos

Al igual que todos los gyógyszerek, Antidol puede originar efectos adversos, aunque no todas las personas los sufran.

Este medicamento puede producir los siguientes efectos adversos:

  • Raros (pueden afectar hasta 1 de cada 1.000 person): malestar, bajada de tensión (hipotensión) y aumento de los niveles de transaminasas en sangre.
  • Muy raros (pueden afectar hasta 1 de cada 10.000 personas): enfermedades del riñón, orina turbia, dermatitis alérgica (erupción cutánea), ictericia (coloración amarillenta de la piel), alteraciones sanguíneas, neutaemia hipolocia (agranucem) (bajada de azúcar en sangre). El paracetamol puede dañar el hígado cuando se toma en dosis altas o en tratamientos prolongados. Se han notificado muy raramente casos de reacciones graves en la piel.

Comunicación de efectos adversos

  • Si eksperimenta cualquier tipo de efecto adverso, consulte a su medico o farmacéutico, incluso si se trata de posibles efectos adversos que no aparecen en este prospecto. También puede comunicarlos directamente a Través del Sistema Español de Farmacovigilancia de medicamentos de Uso Humano: https://www.notificaram.es. Mediante la comunicación de efectos adversos usted puede contribuir a proporcionar egyéb információs sobre la seguridad de este medicine

5. Conservación de Antidol

Mutener fuera de la vista y del alcance de los niños. Nincsenek megkövetelt feltételek a konzervációhoz.

Nincs hasznosság a gyógyszeres después de la fecha de caducidad que aparece en elvaase después de ¿CAD¿. La fecha de caducidad es el último día del mes que se indica.

Los medicamentos no se deben tirar por los desagües ni a la basura. A Deposite los envases y los gyógyszereket que no necesita en el Punto SIGRE de la farmacia. En caso de duda pregunte a su farmacéutico cómo deshacerse de los envases y de los medicamentos que no necesita. De esta forma ayudará a proteger el medio ambiente.

Información importante acerca de los comentarios

La finalidad de este sitio web es la de poner a disposición de todos los usuarios la consulta de los prospectos de los medicamentos y la de intercambiar experienceias, pero no es la de emitir dictámenes médicos, que deben ser realizados por profesionales de la salud. Es por ello que te recomendamos que hagas caso omiso a los posibles consejos médicos que puedas recibir de otros usuarios, ya que pueden inducir a la automedicación, con el peligro que eso conlleva, además de proceder generalmente de personal no calificado. En caso de tener una dolencia o una duda de carácter medico, acude a tu farmacéutico o a tu médico de cabecera.

Los moderadores se reservan el derecho de eliminar cualquier comentario que pueda ser ofensivo o que esté relacionado con la compraventa de medicine, así como cualquier otro que arvestat inapropiado..